Tarasy drewniane

Tarasy drewniane

Z uwagi na niepowtarzalny naturalny charakter, ciepło oraz idealne właściwości kompozycyjne, tarasy drewniane coraz częściej pojawiają się w projektach małej i dużej architektury.

Z racji strefy klimatycznej w jakiej się znajdujemy niejednokrotnie zdajemy sobie pytanie o ich trwałość i jakość. Nie wszyscy wiemy jednak, że drewno stosowane jest także do budowy tarasów na obszarach o znacznie gorszych warunkach klimatycznych niż środkowoeuropejski.

Podstawowymi gatunkami drewna do budowy tarasów są egzotyczne gatunki: Bangkirai i Massaranduba, Lapacho, Garapa, Tigerwood, Merbau, bambus. Ich podstawowe zalety to: twardość i naturalna wysoka odporność na grzyby, owady i wilgoć. Gatunki te były wykorzystywane od dawna jako materiał konstrukcyjny do budowy mostów, schodów, balkonów, jako podkłady kolejowe. Do dziś uważane za najlepsze drewno do stosowania na zewnątrz.

Ważna informacja dla inwestorów w trakcie budowy domu !!

Wiele projektow jako taras wykazuje fundament, płytę z betonu, dlatego mając w planie drewniany taras warto wprowadzić zmiany w projekcie uwzględniając jedynie fundamenty punktowe. Rozwiązanie takie pozwoli zaoszczędzić sporo środków. Drewno jest samo w sobie materiałem konstrukcyjnym, poza tym znacznie lepiej zachowuje się kiedy powietrze swobodnie krąży pod powierzchnią tarasu.